Telefon
WhatsApp
Ayhan Kızıltan; Her şey Mersin için…
Haber Yazı Detay İçi Reklam Alanı 300x250

Mersin milletvekilleri Mersin için siyaseti bir kenara bırakmalıdırBu noktada Mersin’i TBMM’de temsil eden Mersin milletvekillerinin de ortak, siyaset üstü bir çabası gerekiyor. Elbette her milletvekilimiz bir siyasi partinin mensubu olarak Meclis çatısı altında karşıt görüşlere sahip olabilirler. Farklı sorunlara farklı çözümler üretebilirler. Hatta çok sert bir rekabetin içinde de olabilirler. Ancak, söz konusu Mersin olduğunda, Mersin’in ekonomik ve sosyal kalkınması olduğunda, Mersin halkı, Mersin iş dünyası tüm vekillerinden ortak bir paydada, Mersin ortak paydasında buluşabilmelerini bekliyor. Öncelikli sıfatları olan Mersin milletvekilliği sıfatına uygun olarak Mersin’in dertleri söz konusu olduğunda siyasi aidiyetlerini bir kenara bırakarak iş birliği yapmalarını, ortak çalışmalarını bekliyor. Mersin’in beklentilerini daha üst mercilere birlikte taşımalarını bekliyor. Hatta alt yapı projeleri, yatırımları vebenzeri hazır ve gerçekleşmeyi bekleyen konuları ilgili Bakanlıklara ve üst mercilere taşımanın yanında, Mersin dinamikleri ile aynı masaya oturarak bu projeleri birlikte düşünmelerini, üretmelerini, katkı koymalarını bekliyor. Biz değerli vekillerimizden sadece bir aracı ve sözcü rolü değil, bizzat üretici bir katkı bekliyoruz. Milletvekillerimizin görevi sadece var olan sorunlar veya hazır projeler adına kentin sözcüsü olmak olmamalıdır. Aynı zamanda, bizler milletvekillerimizden projeler bekliyoruz. Sorunlarımız için kendilerinden orijinal çözümler bekliyoruz ki, Mersin’i ne kadar tanıdıklarını anlayabilelim. Bunu görelim ki, bir daha yapılacak seçimlerde Mersin halkı bu güvenle onları Meclise göndersin. 

Milletvekillerimizle Mersin’in tüm sorunlarını masaya yatıracağızİşte bu amaçla, Türkiye Büyük Millet Meclisimizde yer alan tüm siyasi partilerimizin Mersin milletvekillerini 25 Şubat Cuma günü düzenleyeceğimiz “MTSO Ortak Meslek Komitesi” toplantımıza davet ettik.  Amacımız; tüm milletvekillerimizle birlikte, hep birlikte Mersin için neler yapabiliriz, kentin sorunlarına çözümleri hep birlikte nasıl sağlarız konusunda, MTSO çatısı altında çalışan, kent için düşünen, kent için üreten 41 Meslek Komitemiz ve 235 Meslek Komite üyemizle birlikte ortak aklı yakalamaktır. MTSO vizyonunu herkes bilir ki, Mersin iş dünyasının üst çatı kuruluşu olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası buluşmaları hesap sorulan, kavga edilen, insanların suçlandığı yerler değildir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası toplantıları, MTSO Meclisi, Yönetimi ve Meslek Komitelerinin seçkin temsilcileriyle, sektörlerinin teveccühünü alarak, demokratik seçimlerle göreve gelen lider üyelerimizle birlikte sorunlarımızın belirlendiği, çözümler bulunduğu, küreklerin aynı yöne çekildiği, siyasetin bir kenara bırakılarak, sadece ve sadece Mersin’in konuşulduğu saygın buluşmalardır. Bundan dolayı MTSO her zaman Mersin için birleştirici olmuştur, kucaklayıcı olmuştur ve katkı sunan olmuştur.

Mersinliler yapay tartışma değil, dayanışma görmek istiyorMilletvekillerimizle yapmayı planladığımız bu buluşma Mersin için, Mersin halkının kentin vekillerine olan güveni için de çok önemlidir. Mersin halkı, vekillerinin tamamını bir masada kent için çalıştıklarını görürse, böylesi bir buluşma toplumdaki yapay siyasi kutuplaşmaları da yok edecek bir görüntü olacaktır. Mersinliler vekillerinden siyaseti bir kenara bırakarak bir masada oturmasını, Mersin için düşünmesini, Mersin için üretmesini, ortak hareket ederek, hep birlikte Mersin’in tek ve gür sesi olmalarını beklemektedir. Mersinliler vekillerinden kavga değil dayanışma beklemektedir. Mersinliler vekillerinden yapay siyasi tartışmalar değil, Mersin adına uzlaşma ve iş birliği beklemektedir. Tarih ve Mersinliler bu olumlu tavrı gösterenleri unutmayacaktır. Unutulmasınki;  ne STK’lar, ne yerel yönetimler, ne vekillerimiz, ne de kentin diğer dinamikleri hiçbir projeyi kendi adına talep etmiyor. Bunların tamamı kentin, hatta bölgenin yararlanacağı şeylerdir. “Benim değil, o halde destek vermem”. Ya da, “ben üretmediysem, benim partime ait bir düşünce değilse desteklemem, hatta engel olurum” gibi sığ düşünceleri görmek istemiyoruz. Mersin adına güzel bir fikir kimden gelirse gelsin hep birlikte destek olmamız gerekiyor. Kişileri, kurumları, belediyeleri, STK’ları kendinden taraf veya kendine düşman görme gibi ilkel yaklaşımları görmek istemiyoruz.

İşte Mersin milletvekillerimizle yapmayı düşündüğümüz bu buluşma sadece bazı projeleri hayata geçirmenin veya bu desteği sağlamanın ötesinde, aslında bu büyük vizyona hizmet edecektir. Bu vizyon, Mersin için ortak hareket edebilme vizyonudur. Bu vizyon, söz konusu Mersin ise siyasetin bir kenara bırakabilme olgunluğunu gösterebilme vizyonudur. İstiyoruz ki, tüm vekillerimizle birlikte kentimizin sorunlarını istişare edelim, konuşalım. Sorunlarımıza sunacağımız farklı çözümleri konuşalım. Mersin’in her değerli katkıya ihtiyacı vardır. Mersin’in sokaktaki vatandaşından ev hanımına, gencinden yaşlısına, öğrencisinden küçük esnafına, sanayicisinden milletvekiline kadar herkesin deneyimine, bilgisine ve düşüncesine ihtiyacı var. Çünkü bu kent hepimizin.  Yaptığımız her şey Mersin için… 

Ayhan Kızıltan

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası 

Yönetim Kurulu Başkanı 

Haber Yazı Detay Alt Kısım Reklam Alanı 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 25 19 3 60
2 FB  Fenerbahçe 24 17 4 54
3 BJK  Beşiktaş 25 14 4 49
4 ADS  Adana Demir. 25 12 4 45
5 TS  Trabzonspor 25 13 7 44
6 İBFK  M.Başakşehir 24 12 7 41
7 KYS  Kayserispor 25 12 11 38
8 KON  Konyaspor 25 8 7 34
9 FKGK  Karagümrük 24 7 7 31
10 ANT  Antalyaspor 25 8 13 28
11 ALNY  Alanyaspor 25 7 11 28
12 SVS  Sivasspor 25 7 12 27
13 KSM  Kasımpaşa 25 7 13 26
14 GFK  Gaziantep FK 25 6 12 25
15 MKE  Ankaragücü 24 7 13 25
16 İST  İstanbulspor 24 7 14 24
17 GRS  Giresunspor 24 5 11 23
18 HTY  Hatayspor 24 6 13 23
19 ÜMR  Ümraniyespor 25 5 13 22
20
21

Reklam

Sidebar Orta Kısım 300 x 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği